W sytuacji, gdy wg trackingu niemieckiego DHL paczka została doręczona skutecznie, ale Klient stwierdza, że w rzeczywistości jej nie otrzymał, mimo, że wcześniej zapytał o paczkę domowników, sąsiadów, sprawdził skrzynkę pocztową etc., możecie Państwo zgłosić za naszym pośrednictwem reklamację zakładając w BOK (po lewej stronie menu) w systemie https://dodajpaczke.eu nowy wątek. Do zgłoszenia należy dołączyć fakturę sprzedażową wystawioną na dane odbiorcy (dane zgodne z tymi na etykiecie nadawczej - jeśli inne, to konieczne jest dołączenie dodatkowego dokumentu z wyjaśnieniem rozbieżności) oraz wypełnione przez Klienta i podpisane oświadczenie - zał.

Prosimy o weryfikację czy doręczenie było typu "preffered location", "Wunschort" - tj. czy Klient wskazał DHLowi bezpieczne miejsce do pozostawiania przesyłek bez podpisu. W tym wyjątkowym przypadku, DHL odmówi odpowiedzialności uznając reklamację jako niezasadną.

Klient odpowiada w całości za to, by miejsce było odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą. Więcej odnośnie tej usługi, możecie Państwo znaleźć tutaj: https://www.dhl.de/de/privatkunden/pakete-empfangen/pakete-zuhause-empfangen/wunschort.html